دسته‌ها
فیزیک دهم کتاب

کتاب فیزیک دهم ریاضی

در سال تحصیلی ۹۸-۹۹ کتاب فیزیک دهم ریاضی نسبت به سال های پیش تغییراتی داشته است. یکی از این تغییرات جابه جایی فصل دوم و سوم با یکدیگر است. یعنی پس از فصل اندازه گیری، فصل ویژگی های فیزیکی مواد تدریس می شود. بخش هایی از کتاب که در سال های پیش چالش برانگیز بودن مانند تخمین مرتبه بزرگی، اصل شناوری ارشمیدس، روابط رسانش و … از کتاب درسی حذف شدند.

اکثر دبیران نسبت به حجم کتاب فیزیک ۱ در سال های قبل از ۹۸ با ساعت تدریس ۴ ساعت در هفته معترض بودند که سعی شده در کتاب فیزیک دهم سال تحصیلی ۹۸-۹۹ با حذف بخش هایی، حجم مطالب درسی کاهش یافته تا دبیران بتوانند در فرصت کافی مباحث را تدریس کنند.

نام کتاب:فیزیک (۱) پایۀ دهم دورۀ دوم متوسطه

پدیدآورنده: سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی

مدیریت برنامه‌ریزی درسی و تألیف: دفتر تألیف کتاب‌های درسی عمومی و متوسطه نظری

مدیریت آماده‌سازی هنری: اداره‌ی کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی

ما در زیر چند چاپ مختلف از کتاب فیزیک ۱ رشته ریاضی و فیزیک را برای شما لیست کرده ایم. دانش آموزان برای کنکور سراسری باید کتاب های مخصوص به سال تحصیلی خود را مطالعه کنند. پس کتاب مناسب خود را از زیر دانلود کنید.

سر فصل های کتاب فیزیک ۱ رشته ریاضی و فیزیک به شرح زیر است. با کلیک کردن روی هر کدام از آنها به جزوه های ریز مباحث هر فصل دسترسی خواهید داشت. که علاوه بر بسط مطالب کتاب، از مثال ها و تمرین های بسیار متنوع استفاده نموده ایم و همچنین فایل های آموزشی از قبیل تصاویر و ویدیوها برای درک بهتر مفاهیم فیزیکی در هر مطلب قرار داده شده است.

 

فصل های کتاب فیزیک ۱ رشته ریاضی برای سال تحصیلی ۹۸-۹۹ به صورت زیر می باشد:

فصل اول : فیزیک و اندازه گیری

فصل دوم : ویژگی های فیزیکی مواد

فصل سوم : کار ، انرژی و توان

فصل چهارم: دما و گرما

فصل پنجم : ترمودینامیک

دانلود کتاب فیزیک دهم ریاضی و فیزیک :
از کبیری

مصطفی کبیری کناری متولد سال ۱۳۶۷ در شهرستان فریدونکنار (استان مازندران) ، دبیر فیزیک دبیرستان های شهرستان کلاردشت با سوابق تحصیلی کارشناسی رشته دبیری فیزیک در دانشگاه مازندران و کارشناسی ارشد فیزیک حالت جامد در دانشگاه تربیت مدرس تهران (نا تمام) هستم . هدف از ایجاد این سایت برای من ، ایجاد یک محیطی آموزشی کارآمد است که در آن دانش آموزان بتوانند فیزیک را به صورت پایه ای و مفهومی بیاموزند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.